Strona głowna  /  Co robimy w przedszkolu
Co robimy w przedszkolu

Oj będzie się działo...

W roku szkolnym 2021/2022

nasze działania będą skupiały się wokół trzech głównych tematów:

(szczegółowe terminy aktywności związanych z realizacją projektów edukacyjnych, dni tematycznych, uroczystości przedszkolnych, konkursów będą pojawiały się w miesięcznym kalendarium w zakładce AKTUALNOŚCI)

„Rozwijanie umiejętności matematycznych i kompetencji cyfrowych przedszkolaków, z uwzględnieniem różnorodnych potrzeb rozwojowych dzieci.”

Bierzemy udział w VIII edycji ogólnopolskiego programu „Uczymy Dzieci programować” , realizacja innowacji „Przedszkolaki kodują - w krainie wartości” - modyfikacja na rok szkolny 2021/22. (szczegóły projektu - kliknij logo)

Udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym #20minutdlaMATEMATYKI. Systematyczna realizacja edukacji matematycznej zgodnej z założeniami Dziecięcej Matematyki prof. Gruszczyk - Kolczyńskiej. (szczegóły projektu - kliknij logo)

Świętować będziemy Dzień Matematyki na wesoło

Dzień Bezpiecznego Internetu -  działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych, promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu

Prowadzić będziemy zajęcia  kulinarne rozwijające pojęcia matematyczne związane z wagą i miarą, przeliczaniem, porównywaniem ciężkości.

Zorganizujemy przedszkolny konkurs dla dzieci i rodziców „Matematyczne granie” – wykonanie gry planszowej

„Wychowanie do wartości – kształtowanie postaw społecznych i zachowań patriotycznych.”

Udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym  „Z kulturą mi do twarzy” (szczegóły projektu - kliknij plakat)

Dzień Kropki – zabawy  rozwijające talenty

Pasowanie na przedszkolaka w grupie "Motylków"

„ Do hymnu”-  wspólne obchody 11 listopada, zajęcia kształtujące zachowania patriotyczne

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka „Nie ma dzieci, są ludzie”   - zapoznanie z konwencją praw dziecka i przybliżenie sylwetki Janusza Korczaka.

Dzień Babci i Dziadka

Światowy Dzień Zespołu Downa - Dzień kolorowych skarpetek - zabawy integrujące  grupy połączone z powitaniem wiosny.

„Dzień Teatru”  – przygotowanie dla innych grup dowolnej inscenizacji.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - „Zaświeć na niebiesko” działania we wszystkich  grupach.

Pożegnanie przedszkola – występ artystyczny w grupach "Kangurki" i "Marynarze"

"Eko-robaczki" - poszerzanie wiedzy z zakresu edukacji ekologicznej i zdrowotnej"

Udział w  ogólnopolskim projekcie ekologicznym „Działaj z imPETem!”   edukacja w zakresie odpowiedniego postępowania z butelkami PET. (szczegóły projektu - kliknij logo)

Udział  w ogólnopolskim „Maratonie przedszkolaków”

Udział w ogólnopolskiej akcji "Zdrowo i sportowo" - dbanie o prawidłowy rozwój ruchowy dzieci, kształtowanie nawyku dbania o higienę i zdrowie (szczegóły akcji - kliknij logo)

Udział w akcjach charytatywnych zbierania: nakrętek, zużytych baterii,  odzieży (szczegóły akcji - kliknij logo) , zużytych kartridży do drukarek (szczegóły akcji - kliknij logo), karmy dla psów

„Zaczarowane pudełko”- segregowanie wyrzucanych w grupie śmieci - papier wrzucamy do wyznaczonego pudełka

Realizacja programu edukacji ekologiczmej "Kubusiowi Przyjaciele Natury" (szczegóły programu - kliknij logo)

„Dzień Przedszkolaka” – zabawy dla wszystkich grup. Ścieżka sensoryczna z materiałów przyrodniczych.

Zbiórka cebulek tulipanów i krokusów oraz ziemi do kwiatów

„Światowy Dzień Ptaków” – zajęcia dla wszystkich przedszkolaków i akcja dokarmiania ptaków zimą

Udział w ogólnoploskim projekcie ekologicznym "Gramy w zielone" (szczegóły projektu - kliknij plakat)

„Światowy Dzień Ziemi”- działania proekologiczne w ogrodzie ( sprzątanie, grabienie, sadzenie roślin)

„Eko-choinka” – ozdobienie świątecznego drzewka wytworami wykonanymi z naturalnych tworzyw.

„Więcej wiem, mniej choruję” – udział w programie profilaktyki chorób zakaźnych Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie (szczegóły projektu - kliknij plakat)

Ostatnia aktualizacja: 2021-11-10