Strona głowna  /  PROJEKT UNIJNY
PROJEKT UNIJNY

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 345 w ZSP nr 2 uczestniczy w projekcie

PRZEDSZKOLE RÓWNYCH SZANS - wysoka jakość edukacji przedszkolnej w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 345 w Warszawie”.

Projekt,  jest realizowany w ramach Edukacja ogólna i przedszkolna, Poddziałanie 10.1.4 Edukacja przedszkolna, i jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach projektu unijnego dzieci mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach zwiększających ich szanse edukacyjne.

Zajęcia edukacyjne i specjalistyczne dla dzieci z niepełnosprawnościami

zajęcia specjalistyczne stymulujące aparat mowy z wykorzystaniem TIK (Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych)

zajęcia specjalistyczne stymulujące percepcję wzrokowo-słuchową z wykorzystaniem TIK

zajęcia specjalistyczne stymulujące rozwój kinestetyczno-ruchowy z wykorzystaniem TIK.

Zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne dzieci w zakresie stwierdzonych deficytów rozwojowych lub/i edukacyjnych

zajęcia rozwijające kompetencje społeczno-emocjonalne: Trening Umiejętności Społecznych (TUS)

cel: rozwój kompetencji emocjonalno-społecznych niezbędnych do funkcjonowania w grupie

zajęcia terapeutyczne: bajkoterapia;

cel: rozbudzanie własnej wartości, przezwyciężanie sytuacji trudnych, przełamywanie fobii, eliminacja stresu

zajęcia terapeutyczne: muzykoterapia

cel: rozwijanie samowiedzy i budowanie pozytywnej samooceny, wzrost pewności siebie, zaspokajanie potrzeby bezpieczeństwa, zmniejszanie napięcia psychoruchowego, poziomu lęku, pobudzanie ekspresji własnych uczuć i przeżyć

zajęcia stymulujące rozwój psychoruchowy: zajęcia relaksacyjne z elementami dramy

cel: wyciszenie zachowań niepożądanych, relaksacja, redukcja nadpobudliwości.
W trakcie zajęć zastosowanie w formie zabawowej ćwiczeń oddechowych, odprężających, relaksacyjnych, elementów dramy. Zajęcia korygują deficyty wynikające z zaburzenia uwagi i koncentracji, stresu, nadpobudliwości, napięcia psychicznego, lęków.

Regulamin udziału w projekcie

Załącznik 1 Deklaracja uczestnictwa dziecko