Dlaczego Dzień Kropki?

Wszystko zaczęło się w 2003 r. od książki amerykańskiego pisarza i ilustratora Petera H. Reynoldsa pod tytułem “The Dot”. Później powstał filmik o Vashti, bohaterce książki. Kto ciekaw.....niech poszpera w Internecie.

Ten dzień związany jest z kreatywnością i odkrywaniem talentów, które drzemią w każdym z nas. Świętować go możemy na różne sposoby, a kropka to tylko początek – mała inspiracja. Nasze "Biedronki" wykonały kropkowe dzieła sztuki malując farbami i palcami kropki według własnego pomysłu: kropki jednokolorowe, wielokolorowe z pomieszanej farby, małe, duże i wielkie. Zabawa w "kropkowych" malarzy dostarczyła przedszkolakom wiele radości, każdy wykonał pracę na miarę swoich możliwości.