Szanowni Państwo,

Pracownicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 2 dokładają wielu starań mających na celu ochronę należnych praw Państwa dzieci, w tym również prawa do ochrony ich wizerunku. Również Rodziców, Opiekunów prawnych naszych podopiecznych namawiamy do należytej staranności w tej kwestii.

Przypominamy, że zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994 nr 24 poz. 83) sytuacje rozpowszechniania wizerunku (również wizerunku Dzieci) wymagają zgody osoby, której wizerunek jest rozpowszechniany, a w przypadku Dzieci – zgody ich Rodziców lub Opiekunów prawnych. Zatem przypadki, w których Rodzice utrwalają aparatami fotograficznymi, kamerami czy telefonami komórkowymi (nawet przypadkiem) obok wizerunku swojego Dziecka, również wizerunki innych uczniów, ich rodziców i nauczycieli, a następnie rozpowszechniają zrobione zdjęcia lub filmy w Internecie, np. za pośrednictwem portali społecznościowych (Facebook, NK, Picasa, itp.) wymagają uzyskania zezwolenia osoby na nim przedstawionej lub zezwolenia rodzica, prawnego opiekuna dziecka.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem, za rozpowszechnianie przez rodziców wizerunków dzieci lub innych rodziców Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 2 nie ponosi odpowiedzialności.

Namawiamy więc Rodziców do poszanowania naszych wzajemnych praw.

Dyrektor ZSP Nr 2

Przeglądanie galerii w przeglądarce FireFox